نام : علی صابری

جنسیت : مرد

ملیت : ایرانی

شماره ثبت رکورد :

تاریخ ثبت :

الخیرات –  جناب آقای دکتر علی صابری رکورد بیشترین حق الوکاله در تاریخ پرونده های حقوقی در محاکم قضایی ایران را به خود اختصاص داده اند. این رقم ۱۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰  ریال است . چند نکته در این زمینه قابل ذکر می باشد :
اولا : ایشان نابینا هستند .
ثانیا :  این احقاق حق مربوط به پرونده  بیماران هموفیلی است که خود امری بسیار خطیر و انسان دوستانه  می باشد .
ثالثا : ایشان ۶۵۰ میلیون از این حق الوکاله را به بیماران هموفیلی  اهدا نموده اند . آیا ایشان در مورد هبه به بیماران هموفیلی نیز رکورددار هستند؟به هر تقدیر به نظر می رسد که ایشان در چندین مورد رکورد دار باشند .

وکیل نابینا - وکیل پایه یک مهرداد طالبی

لطفا به نامه ایشان در این زمینه  که به ” رکوردهای جهانی الخیرات “  ارائه نموده اند ، توجه نمایید :

به نام خدا

من علی صابری متولد ۱۳۵۲درسال۱۳۵۹ تحصیلات ابتدایی  خود را آغاز کرده و۱۰ سال بعد دیپلم  گرفتم. دردانشگاه حقوق خواندم و وکیل  دادگستری شدم درسال ۱۳۸۱ و در ۲۹ سالگی  وکالت “پرونده خونهای آلوده” را که پرونده ای است ملی به عهده گرفتم . بالغ بر۲۵۰۰ نفر از آلوده شدگان به ویروس های خطرناک در اثر استفاده  از فرآورده خونی آلوده تا کنون به من وکالت داده اند که پیگیری قضایی  مطالباتشان را انجام دهم .  درباره ۱۲۰۰ تن از ایشان درسال ۱۳۸۳ رای صادر شد لازم است برای اصلاح و تصحیح آنچه در رسانه ها با مبالغه و حاشیه بیان شده اعلام کنم که خسارت متعلق به موکلینم بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان بود که با توجه به تعرفه دستمزد وکلا بیان شده در آئین نامه مربوطه بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان حق الوکاله اینجانب بوده است من هیچ قراردادی مازاد بر تعرفه با موکلینم نداشته ام. ممکن است در پرونده یا پرونده هایی طبق قراردادی که وکیل و موکل با هم می بندند و طبق قانون مجاز نیز هست ، دستمزد وکیل بیش از اینها باشد اما آن دستمزد طبق تعرفه که در حکم قضایی بیان شود چیزی است که در این پرونده به عنوان بزرگترین رقم حق الوکاله  قانونی بیان شده و مورد حکم قرار گرفته و به همین جهت در رسانه ها این عنوان برای حق الوکاله انتخاب شد ، به عبارتی به دلیل تعداد زیاد موکلین و رقم خسارت ایشان قانوناً حق الوکاله ای به وکیل تعلق می گیرد که رقمش به ظاهر زیاد است به هرحال با وجود این که طرف دعوی این پول را پرداخت ، قوه قضائیه تا سه سال (دقیقاً ۳۳  ماه از شهریور ۸۵ تا خرداد۸۸) از پرداخت آن به اینجانب خودداری کرده و دست آخر نیز ۳۰۰ میلیون تومان کمتر از رقم واقعی به اینجانب پرداخت شد که هیچ دلیل قانونی و منطقی آن را توجیه نمی کند البته اینجانب به تعهدات خویش در برابر کانون هموفیلی ایران عمل کرده و بر طبق مستندات موجود بالغ بر ۶۵۰ میلیون تومان پول به کانون هدیه کردم که قرار است ۵۰۰ میلیون تومان آن در پروژه ساخت مجتمع آب درمانی برای استفاده هموفیلی ها با حق استفاده رایگان نابینایان مصرف شود. هنوز اطلاع دقیقی از روند این پروژه ندارم اما تعهد خویش را به طور کامل انجام داده ام.