88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...

ایمن سازی ساختمان های مشابه پلاسکو را جدی بگیریم

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در شهر تهران، ساختمان های مشابه پلاسکو کم نیست و ایمن سازی و بازسازی آن ها باید با جدیت دنبال شود.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، در نشست خبری شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: بحث حادثه ساختمان پلاسکو که در هشتمین جلسه رسمی صبح امروز شورای اسلامی شهر تهران مطرح شد، در واقع به عنوان ورود شورای پنجم به جزئیات و چرایی وقوع این حادثه تلقی می‌شود.

وی افزود: توجه به چند نکته در پرونده حادثه ساختمان پلاسکو ضروری است که از جمله می توان به ایمن سازی و بازسازی سایر ساختمان های موجود و تصمیم گیری در خصوص نحوه ساخت و سازهای آتی در شهر تهران اشاره کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به لزوم حمایت های اجتماعی از آسیب دیدگان حادثه ساختمان پلاسکو تاکید کرد: شورای اسلامی شهر تهران تا جایی که در حیطه فعالیت و اختیارات این مجموعه باشد، مباحث حمایتی آسیب دیدگان این سانحه را دنبال خواهد کرد.

اعطا ادامه داد: در خصوص حادثه ساختمان پلاسکو، طرحی یک فوریتی با ۱۱ امضا از سوی کمیته ایمنی ارتقای ایمنی و استاندارد ساختمان های شهر تهران ارائه شد که در کارگروه هایی که پیش از این تشکیل شده است، در حال بررسی و پیگیری است.

وی افزود: همچنین باید کمیته ای به صورت مشترک از سوی شورای اسلامی شهر تهران تشکیل شود تا مباحثی که پیش از این در دستور کار شورای دوره قبل بود، بررسی شود.

سخنگوی شورای اسلامی پنجم شهر تهران خاطرنشان کرد: پس از تشکیل کمیته جدید در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در خصوص حادثه ساختمان پلاسکو، باید تکالیف هر مجموعه به همراه جزئیات و دستورالعمل های لازم مشخص شود و به همراه برنامه مشخص و زمان بندی شده ارایه شود.

اعطا تاکید کرد: طرح دیگری که در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران پیگیری می شود، طرح الزام شهرداری ها نسبت به شناسایی، اندازه گیری و گزارش دهی در رابطه با تعهدات است که باید هر چه زودتر ارائه شود تا بر اساس آن شورای پنجم، تصویر روشنی از وضعیت فعلی سازمان شهرداری تهران به لحاظ مالی داشته باشد.

وی اظهار داشت: شورای اسلامی شهر تهران در پنجمین دوره خود، با حساسیت ویژه ای به بخش نامه ای که از سوی شهرداری در خصوص هولوگرام صادر شد، می پردازد و این مسأله مورد حمایت شورا است و گامی در جهت تحقق بخشیدن به بخشی از شعارهای دوران انتخابات است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص مشکلات آتش نشانان و سختی این شغل گفت: این موضوع خارج از بحث نشست خبری است.

اعطا در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران مبنی بر اخراج افرادی که به تازگی و پیش از آغاز به کار شهردار جدید با سازمان شهرداری تهران قرارداد منعقد کرده اند، تاکید کرد: اینکه برخی رسانه ها از اخراج افراد تازه وارد در شهرداری می گویند، صحت ندارد و این موضوع از سوی بنده به عنوان سخنگوی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران تأیید نمی شود.

سخنگوی نشست خبری شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: مسأله بن‌های ۱۰ میلیونی محرم، برای بررسی و تعیین تکلیف به کمیسیون نظارت و حقوقی ارجاع داده شده است و مشابه چنین مسأله ای به وفور وجود دارد و برخورد با آن نیازمند یک ساز و کار مستقل است.

اعطا ادامه داد: برنامه ایمن سازی و رعایت مسائل مورد نیاز در پیشگیری از وقوع حوادث مشابه ساختمان پلاسکو، تنها با خواندن گزارش صرف، محقق نمی شود.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم به صورت اصولی از وقوع حوادثی چون آتش سوزی ساختمان پلاسکو جلوگیری کنیم، باید برنامه های مشخصی را برای ایمن سازی ساختمان های موجود طراحی و دنبال کنیم تا به عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر تهران تاثیر گذار باشیم.

هنوز در مسأله پلاسکو، یک جمع بندی نهایی وجود ندارد

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به تازه کار بودن شورای پنجم، درباره مسأله حادثه ساختمان پلاسکو، هنوز یک جمع بندی نهایی و دیدگاه کلی درباره این حادثه وجود ندارد.

اعطا در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در رابطه با عرضه و ارائه محصولات چینی بی کیفیت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب تاکید کرد: معاونت نظارت شورای اسلامی شهر تهران با جدیت به این مسأله رسیدگی می کند.

وی افزود: لازمه پیشرفت جلسات شورای اسلامی شهر تهران درباره مباحث مختلف شهری، طرح مقدمات و سپس پیشبرد و رسیدگی به آن مباحث است و مشابه این اتفاقات در مجلس شورای اسلامی هم رخ می دهد.

تعدیل نیرو در سازمان شهرداری تهران صحت ندارد

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: اخبار برخی رسانه ها مبنی بر تعدیل نیرو و اخراج تازه استخدام شده ها در شهرداری، صحت ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تابعیت
اعسار
مهریه
حقوق خانواده
نظر سنجی

آیا دختران و پسران برای تشکیل زندگی به آموزش احتیاج دارند ؟

View Results

Loading ... Loading ...
وکیل پایه یک
تقویم
آمار سایت
 • 1
 • 178
 • 128
 • 223
 • 157
 • 66,503