محمد صادق مفتح معاون سابق وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با «نود اقتصادی» در خصوص بخشنامه جدید نعمت‌زاده مبنی بر حذف برچسب کالاها اظهار کرد: این طرح باید از اول مهر اجرا شود، بنابراین شریعتمداری به عنوان وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت فرصت کافی برای تجدید نظر و یا عدم تجدید نظر در خصوص این مصوبه را دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به تسلطی که وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت به مسائل بازرگانی بازار دارد، حتما این موضوع را بررسی خواهد کرد. همچنین باید توجه داشت که این طرح آزمایشی است و در مورد کالاهای محدود و معلومی قرار است اجرا شود.

معاون وزیر سابق صنعت بیان کرد: دولت می‌خواهد بعد از ۶ ماه در خصوص این طرح نظر دهد که آیا برای همه کالاها از آن استفاده کند یا نه، بنابراین این طرح فعلا برای مردم نگرانی چندانی را ایجاد نمی‌کند.

مفتح افزود: ولی بنده از نظر کارشناسی نظر مثبتی روی این طرح ندارم و به نظر من اجرای این طرح تشتت قیمتها را بیشتر کرده و بازار را آشفته‌تر می‌کند. مدافعان این طرح اعلام می‌کنند که قیمت تولید کننده برای کالاها چندان کارشناسی نیست. ولی این قیمتها تاکنون توسط سازمان حمایت و ارگانهای نظارتی دیگر کنترل شده است. ولی اگر قیمتی نگذاریم معضل گرانی قیمتها بیشتر خواهد شد.

وی عنوان کرد: آقای شریعتمداری هم تجربه کافی و هم زمان مناسبی برای رسیدگی به این موضوع را دارد و هم در این طرح تجدید نظر می‌کنند. در حال حاضر ما مشکل تشدید قیمت کالاهای اساسی را داریم و اجرای این طرح این وضعیت را بدتر می‌کند.

مفتح خاطرنشان کرد: امیدوارم که آقای شریعتمداری تنظیم بازار را از وزارت جهاد کشاورزی بگیرد چون بارها عرض کرده‌ام که وزارت جهاد کشاورزی تخصص انجام این کار را ندارد. تخصص و تجربه تنظیم بازار در حال حاضر در وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم وجود دارد.

وی گفت: امیدوارم دولت هم به خواست آقای شریعتمداری تمکین کند و تنظیم بازار دوباره به وزارت صنعت بازگردد.