88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگویی با شبکه خبری آلمان گفت، ایران نه مخالف یهودیان بلکه مخالف صهیونیسم است و وضعیت هم‌کیشان یهودی در داخل ایران حتی از اروپا نیز بهتر است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سیامک مره صادق» نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌ وگویی با شبکه خبری «دویچه وله» آلمان گفت، ایران نه مخالف یهودیان بلکه مخالف صهیونیسم است و وضعیت هم‌کیشان یهودی در داخل کشور حتی از اروپا نیز بهتر است.

نماینده کلیمیان مجلس شورای اسلامی در بخش‌هایی از این گفت‌‌وگوی مفصل اظهار داشت که رابطه خوب اقتصادی بین کلیمیان و مسلمانان برقرار است و بهترین دوستان وی از مسلمانان هستند.

وی در ادامه از تلاش برای  تغییر برخی قوانین موجود در  زمینه عدم اشتغال کلیمیان ایران در برخی مشاغل خبر داد و گفت: «من نمازم را عبری می‌خوانم و قادرم انگلیسی تکلم کنم اما فارسی می‌اندیشم. رفتن به خارج و اسرائیل گزینه من نیست.»

آقای مره صادق در ادامه افزود: «ما باید قوانین کشوری که در آنجا زندگی می‌کنیم را رعایت کنیم. یهودیت با صهیونیسم تفاوت دارد. حمله به دیگر کشورها و کشتن بیگناهان آموزه‌های حضرت موسی (ع) نیست و ما رفتار اسرائیل را پذیرا نیستیم. به نظرم یهودیان باید اظهار همدردی بیشتری با فلسطینیان بکنند.»

وی در بخشی دیگر با اشاره به برخی تضادها با «محمود احمدی نژاد» رییس جمهور سابق ایران به دفاع از وی پرداخت و افزود که کمک‌های مالی به بیمارستان ما در زمان دولت او صورت گرفت. احمدی نژاد ضد صهیونیست و نه ضد یهود بود. مهمترین سیاستگذار ایران مقام رهبری است و مهمترین چارچوب کاری نیز قانون اساسی است.

نماینده کلیمیان درباره انتخابات ایران گفت: «این انتخابات رویکرد اقتصای دارد و نامزدها بهترین راه حل‌های برون رفت از بحران اقتصادی را بیان می‌کنند. فارغ از این مسئله، برای ما یهودیان فرقی نمی‌کند که چه کسی انتخاب شود. ما شهروند ایران هستیم و هر کسی انتخاب شود باید در چارچوب قانون اساسی کار کند.»

وی در خاتمه درباره وضعیت زندگی اقلیت یهودیان در ایران نیز گفت: «این امر بسیار بهتر از آنی است که بسیاری می‌پندارند. یهودیان به عنوان اقلیت به رسمیت شناخته شده‌اند بنابر این آزادانه امور مذهبی خود را اجرا می‌کنیم . ما بیش از بیست کنیسه فعال و دست کم ۵ کشتارگاه حلال در تهران داریم، موردی که در برخی کشورهای اروپایی شاهدش نیستیم. در کل، شرایط زندگی یهودیان در ایران همیشه بهتر از اروپا بوده است.یهودیان و مسلمانان به همدیگر احترام می‌گذارند.»

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تابعیت
اعسار
مهریه
حقوق خانواده
نظر سنجی

علاقه مند هستید سوالات حقوقی شما در این سایت پاسخ داده شود ؟

View Results

Loading ... Loading ...
وکیل پایه یک
تقویم
آمار سایت
 • 2
 • 153
 • 109
 • 223
 • 157
 • 66,488