88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...

به گفته رئیس بازرسی کل کشور قانون منع به کارگیری بازنشستگان که در اردیبهشت ۱۳۹۵ تصویب شده بود، از ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۶ اجرا می شود.

سازمان بازرسی کل کشور

به گزارش حقوق نیوز به گفته رئیس بازرسی کل کشور قانون منع به کارگیری بازنشستگان که  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی تصویب کرده و در تاریخ ۲۹  اردیبهشت  ۱۳۹۵ به تأیید شورای نگهبان رسیده بود، از ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۶ اجرا می شود.

ناصر سراج  در جمع خبرنگاران در قزوین با اعلام این خبر افزود: پیش از این هر شخصی که دارای مقام بود، می توانست در هر پستی دوباره به کار گرفته شود و براساس این تفسیر، بسیاری از بازنشستگان دوباره به کار گرفته می شدند. وی یادآور شد: پس از تاریخ یاد شده، هر کسی این قانون را نقض و یا نادیده بگیرد، ضمن انفصال از خدمت با او برخورد قانونی نیز می شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص رویکرد پیشگیری این سازمان، گفت: تاکنون نتایج خوبی در این زمینه داشته ایم بنابراین این موضوع را به عنوان اولویت کاری خود دنبال می کنیم.
وی با بیان اینکه اگر گزارشی از وزارتخانه ها و یا سازمان ها به دست ما برسد به صورت موردی به آن رسیدگی می کنیم، افزود: ما همیشه در پایان سال برای بازرسان خود برنامه تعریف شده داریم تا معضلات موجود در دستگاه ها را مورد رصد قرار داده و این برنامه ها نیز به استان ها ابلاغ می شود.
سراج با بیان اینکه هر جا قانون نقض شود این سازمان به آن ورود پیدا می کند، گفت: به عنوان نمونه سال گذشته در خصوص پارازیت و فرکانس های تلفن همراه ۴۸ مورد از طریق سامانه ۱۲۶ درفضای سایبری و ایمیل گزارش داشتیم که پاسخ لازم را به مردم دادیم.

قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

شماره۱۳۴۲۷/۵۹۶                                                                         ۴/۳/۱۳۹۵

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

در اجرای اصل یکصد و بیست وسوم(۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که با عنوان طرح دوفوریتی به مجلس  شورای  اسلامی تقدیم گردیده بود، با تصویب در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ ۲۰/۲/۱۳۹۵ و تأیید شورای محترم نگهبان، به پیوست ابلاغ می گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

شماره۲۶۱۴۵                                                                                ۹/۳/۱۳۹۵

سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست «قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان» که در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ بیستم اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۲۹/۲/۱۳۹۵ به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره ۱۳۴۲۷/۵۹۶ مورخ ۴/۳/۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی واصل گردیده، جهت اجرا ابلاغ می گردد.

رئیس جمهور ـ حسن روحانی
قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

ماده واحده ـ ازتاریخ ابلاغ این قانون، به کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات مربوطه بازنشسته یا بازخرید شده یا بشوند، در دستگاههای اجرائی موضوع ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸/۷/۱۳۸۶ و کلیه دستگاههایی که به نحوی از انحاء از بودجه عمومی کل کشور استفاده می کنند، ممنوع می باشد.

تبصره۱ـ مقامات مذکور در ماده(۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آنها و ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان هفتاد درصد (۷۰%) و بالاتر، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری از شمول این قانون مستثنی می باشند.

تبصره۲ـ دستگاههای موضوع این قانون در صورت لزوم می توانند از خدمات بازنشستگان متخصص با مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر به صورت پاره وقت و ساعتی استفاده کنند. حداکثر ساعات مجاز برای استفاده از بازنشستگان، یک سوم ساعات اداری کارمندان رسمی است وحق الزحمه این افراد متناسب با ساعات کاری آنها حداکثر معادل یک سوم کارمندان رسمی همان شغل تعیین و پرداخت می شود.

تبصره۳ـ دستگاههای مشمول مکلفند ظرف مدت شصت روز از تاریخ ابلاغ این قانون آن دسته از افرادی را که برخلاف مفاد این قانون به کارگرفته شده اند، از خدمت منتزع و با آنان تسویه حساب کنند. افراد مذکور نیز باید ظرف مهلت قانونی مقرر سمت و پست خود را ترک کنند. پرداخت هرگونه وجهی پس از این مهلت از هر محل و تحت هر عنوان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی است.

تبصره۴ـ کارکنان و اعضای هیأت مدیره مناطق آزاد تجاری  ـ صنعتی نیز مشمول این قانون می باشند.

تبصره۵ ـ از تاریخ ابلاغ این قانون، ماده (۴۱) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۵/۸/۱۳۸۴، ماده (۹۱) قانون استخدام کشوری مصوب ۳۱/۳/۱۳۴۵، ماده (۹۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸/۷/۱۳۸۶ و بند (ب) ماده (۶۵) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۵/۱۰/۱۳۸۹ نسخ می شود.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و پنج تبصره در جلسه علنی روز دوشنبه مورخ بیستم اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۲۹/۲/۱۳۹۵ به تأیید شورای نگهبان رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

بازنشر: عاطفه کریمی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تابعیت
اعسار
مهریه
حقوق خانواده
نظر سنجی

آیا دختران و پسران برای تشکیل زندگی به آموزش احتیاج دارند ؟

View Results

Loading ... Loading ...
وکیل پایه یک
تقویم
آمار سایت
 • 1
 • 77
 • 53
 • 223
 • 157
 • 66,442