88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...

شهرداریها در آیینه نظریات مشورتی قوه قضائیه (وظایف و اختیارات، تخلفات ساختمانی، امور مالی و عوارض)

 

نویسندگان: دکتر مسعود حیدری، دکتر فرامرز عطریان، امیر امامی‌فر

ناشر: جنگل

سال انتشار: ۱۳۹۵

قیمت: ۲۷۰۰۰ تومان

وسعت وظایف و اختیارات شهرداریها و تأثیرگذاری شگرف اقدامات آنها بر حقوق و منافع شهروندان، بررسی و تدقیق در قوانین و مقررات مرتبط با این نهاد عمومی غیردولتی را به ضرورتی اجتناب ناپذیر مبدل نموده است در عین حال پیچیدگیها و ابهامات ناشی از قدمت طولانی قانون شهرداری و نسخ صریح یا ضمنی بسیاری از مواد این قانون و همچنین تعدد و پراکندگی قوانین مصوب بعدی، لزوم انجام مطالعات عمیق علمی و حقوقی در این عرصه را دوچندان نموده است. این در حالی است که به دلایل مختلف غالباً ورود جدی و علمی جامعه حقوقی، صاحب نظران و افراد تأثیرگذار در این زمینه به چشم نمی‌خورد و این خلأ می‌تواند ابهامات و اشکالات موجود در انجام تکالیف شهرداریها را لاینحل باقی گذارده و بالتبع اثرات مخرب جبران‌ناپذیری در رابطه میان مردم و این نهاد عمومی پدید آورد. در این راستا یکی از منابعی که می‌تواند راهگشا بوده و پاسخگوی بسیاری از سؤالات و ابهامات مطروحه باشد، ‌نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضائیه خواهد بود. اهمیت و جایگاه این نظریات و نقش آنها در تفسیر و تبیین قوانین بر کسی پوشیده نیست. چه اینکه همواره نقاط مبهم و پیچیده قوانین توسط ادارات دولتی،‌ نهادهای عمومی و اشخاص خصوصی از اداره مزبور مورد سؤال قرار گرفته و این اداره توانسته با استفاده از کارشناسان مجرب و فرهیخته پاسخهای نوعاً دقیق و علمی ارائه دهد. در خصوص شهرداریها نیز نظریات مشورتی قابل توجه و استفاده‌ای از اداره مزبور صادر گشته که مطالعه و دقت در آن می‌تواند برای جامعه حقوقی کشور مفید واقع گردد.

مدیریت امور حقوقی شهرداری اصفهان که همواره روشنگری و آموزش حقوق شهروندی در شهرداریها را از رسالتهای خویش تلقی نموده است،‌ در کنار چاپ و انتشار کتب متعدد حقوقی مرتبط،‌ قبل از این، مجموعه نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه در موضوع املاک و اراضی را منتشر نموده بود و هم اکنون این افتخار را دارد که مجلدی جدید در این رابطه به جامعه علمی،‌ حقوقی و اجرایی کشور تقدیم نماید. کتاب حاضر متضمن نظریات مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه در مهمترین و کاربردی ترین موضوعات مرتبط با شهرداری در سه فصل تنظیم گشته است. در فصل اول به وظایف و اختیارات این نهاد، مندرج در ماده ۵۵ قانون شهرداری پرداخته شده، فصل دوم به تخلفات ساختمانی موضوع ماده ۱۰۰ قانون مزبور اختصاص یافته و در فصل سوم نظریات مربوط به امور مالی و عوارض گردآوری شده است.

منبع: سایت انتشارات جنگل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تابعیت
اعسار
مهریه
حقوق خانواده
نظر سنجی

بهترین وکیل از نظر شما کیست ؟

View Results

Loading ... Loading ...
وکیل پایه یک
تقویم
آمار سایت
 • 1
 • 4
 • 3
 • 213
 • 151
 • 66,526