88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
تقویم

 

جدیدترین و آسان ترین روش دریافت اینترنتی سوابق بیمه تامین اجتماعی با شماره ملی و شماره بیمه تامین اجتماعی را در این گزارش بخوانید.

سوابق بیمه / آسان ترین روش استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و شماره بیمهباشگاه خبرنگاران جوان: امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی بسیاری از کارها نیز حالت دیجیتالی و اینترنتی به خود گرفته اند. برای مثال کارهای حضوری را به راحتی با استفاده از چند کلیک ساده  می توان انجام داد.از جمله این کارها مشاهده و “دریافت سوابق بیمه” تامین اجتماعی بدون مراجعه به شعب این بیمه است.

راهکار اینترنتی دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی

مشاهده سوابق بیمه باز هم از طریق سامانه امکان پذیر شده است. اما بازنشستگان و کارگران باید مراحل زیادی را طی نمایند تا بتوانند به سوابق بیمه خود دسترسی پیدا کنند. امسال در اوایل شهریور ماه سامانه از دسترس مخاطبین خود خارج شد. اما مسئولین سازمان تامین اجتماعی وعده دادند تا در اوایل آبان ماه این مشکل برطرف شود. هدف از طراحی چنین سامانه ای دسترسی آسان و بدون نیاز به حضور بیمه شدگان برای انجام امور در شعبه های مختلف سازمان بود.

علت غیر فعال شدن سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی

سوابق بیمه / آسان ترین روش استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و شماره بیمه

یکی از مشاوران و مدیر روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی در مصاحبه با روزنامه همشهری گفته بود: دلیل اختلال در سامانه و از دسترس خارج شدن سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان تامین اجتماعی را بهبود و ارتقای نرم افزارهای مرتبط، طراحی و مهندسی مجدد اعلام کرد. امیر عباس تقی پور در مصاحبه خود گفته بود که سامانه دوباره از اوایل آبان ماه در دسترس بیمه شدگان قرار خواهد گرفت. این حرف و وعده به حقیقت پیوست ولی مشکلی که ایجاد شد دشوار شدن دسترسی به سامانه است.

نحوه کار با سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

بعد از این که گزینه سامانه مشاهده سوابق بیمه انتخاب گردید بایستی در صفحه ای جدید که به آدرس https://sabeghe.tamin.ir می باشد ،مشخصات بیمه شده وارد شود. از نکته های جالب این صفحه وجود گزینه ای به نام کشور است که اسامی بیشتر کشور ها را در خود جای داده است. این مسئله با مدیر عامل نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی مطرح شد و او علت این کار را افزایش امنیت با توجه به درخواست بیمه شدگان دانست.جدیدترین روش دریافت سوابق بیمه تأمین اجتماعی بدون شماره بیمه را با استفاده از سامانه اینترنتی سازمان تامین اجتماعی تجربه کنید.سوابق بیمه / آسان ترین روش استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و شماره بیمه

مشاهده سوابق بیمه با کدملی

در ادامه سعید حسینی در جواب این سوال که مگر ما کارگری در خارج از کشور داریم که شما هم سوابق بیمه ای آن ها را ثبت نمایید یا اصلا شعبه ای از سازمان تامین اجتماعی در خارج از ایران وجود دارد؟
او در پاسخ گفت: نه چنین مسئله هایی وجود ندارد. بلکه تمامی این سوال وجواب ها برای آزمایی و تشخیص صحت قضیه است. فقط موضوع مهمی که برای ما دارای اهمیت است هم خوانی شماره تلفن همراه و کد ملی بیمه شده استسوابق بیمه / آسان ترین روش استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و شماره بیمه

علت خطا در ثبت نام

فردی جهت بررسی نحوه ثبت نام وارد سامانه شده و با درج اطلاعات صحیح موفق به ثبت نام و دریافت گذر واژه نشد. چرا که پس از سه بار طی کردن مراحل ثبت نام با پیامی مضمون جناب آقای … اطلاعات وارد شده شما با پایگاه مرجع مطابقتی ندارد. در صورتی که مطمئن هستید که اطلاعاتتان به خوبی و درستی وارد شده با در دست داشتن مدارک شناسایی و هویتی خود به شعب نزدیک مراجعه کنید.

حسینی در رابطه با این موضوع شرح داد که تلفن همراه با کد ملی بیمه شده یکسان نیست و علت نا موفق بودن ثبت نام شما همین بوده است.
مسئه دیگر در زمان ثبت نام درخواست گذرواژه است. عده این کار را برای کارگران سخت می دانند. اما مدیرکل نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی در این راستا گفت: این کار هم بنا به درخواست بیمه شدگان صورت گرفته است. در شیوه قدیمی ما دسترسی آسانی را برای سامانه در نظر گرفته بودیم که با شکایات بیمه شدگان مواجه شد.

نحوه استفاده از سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

چگونه سوابق بیمه خود را مشاهده کنیم؟

 1. صفحه ورود به سیستم سابقه بیمه
  ۲٫ گام اول جهت مشاهده “سابقه بیمه”
  ۳٫ وارد کردن کد ملی بیمه شده
  ۴٫ انتخاب اپراتور
  ۵٫ درج شماره موبایل فرد بیمه شده
  توجه داشته باشید که شماره همراه وارد شده بایستی متعلق به خود فرد بیمه شده باشد.
  چنان چه شماره همراه درج شده به شخص دیگری متعلق باشد بایستی بعد از طی تمامی مراحل ثبت نام شخص بیمه شده با دارا بودن اصل کارت ملی و شناسنامه به یکی از شعبه های سازمان تامین اجتماعی مراجعه کند. بعد از این که تمامی موارد را وارد سامانه کردید بر روی سامانه ثبت نام کلیک نموده و منتظر دریافت پیامک شناسه فعال سازی از طریق تلفن همراهتان باشید.

  گام دوم جهت مشاهده سوابق بیمه

  تکمیل نمودن فرایند ثبت نام در این مرحله صورت می پذیرد.
  در این جا لازم است در قسمت شهر نام شهری که شعبه بیمه تامین اجتماعی شما در آن واقع است بایستی درج شود. برای نمونه چنان چه شما در تبریز زندگی می کنید ولی محل کارتان کرج است. اما شعبه بیمه پردازی در تهران باشد بایستی یکی از گزینه های تهران بزرگ، شرق تهران بزرگ ، غرب تهران بزرگ را تعیین نمایید.
  حتما لیست شعبه های سازمان تامین اجتماعی با کاراکتر های فارسی پر شود .
  نکته : تنها گذر واژه با کاراکتر های انگلسی و ایمیل بدونwwwدرج می شود.
  بعد از پر نمودن تمامی موارد روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
  در آخر پیغامی به مشابه زیر برای کاربر ارسال می شود.
  کاربر گرامی درخواست شما با موفقیت ثبت گردید.

 2. سوابق بیمه / آسان ترین روش استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و شماره بیمهتمامی اطلاعات درج و ثبت شده با پایگاه های مرجع سازمان تامین اجتماعی مطابقت داده شده و در طی بازه زمانی ۴۸ ساعت پیامکی مبنی بر انجام شدن ثبت نام برایتان ارسال می گردد.
  لازم به ذکر است که طی مدت ذکر شده استفاده از خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی برای شما ممکن نخواهد بود. چنان چه پیامک شما بر عدم مطابقت اطلاعات درج شده با پایگاه مرجع باشد درخواست شما حذف شده و مجددا بایستی ثبت شوند.

  نکات مهم در سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

  • تمامی اطلاعات هویتی باید با اطلاعات کد ملی و شناسنامه یکی باشد.
  • در به یاد سپردن سوال امنیتی خود دقت کنید. این سوال به هنگام بازیابی گذرواژه کاربرد دارد.
  • به هنگام وارد سازی شماره همراه خود و ایمیلتان دقت نمایید. این ها پلی ارتباطی بین شما و سازمان تامین اجتماعی است.
  • صفحه کلید به زبان انگلیسی باشد.
  • فرمت گذرواژه کاراکتر های انگلیسی است.
  این ترکیب می تواند حاوی حروف بزرگ و کوچک لاتین باشد. هم چنین سعی کنید از علامت ها و اعدا د نیز در گذر واژه خود استفاده کنید.
  مثلا raghami 96#  در نگه داری رمز خود دقت لازم را کرده و آن را در همه جا افشا نکنید.
  در صورت موفقیت آمیز بودن فرم ثبت نام پیامی مشابه پیام زیر را دریافت خواهید کرد : درخواست شما با موفقیت انجام شد و نتیجه مراحل صورت گرفته در قالب پیامک برایتان ارسال خواهد شد . در صورت ایجاد حساب کاربری جهت فعال سازی نام کاربری خود به شعبه بیمه پردازی یا شعبه نزدیک سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...
 • رزونامه حمایت
 • حقوق نیوز
 • ایسنا حقوقی
 • اخبار قوه قضاییه
 • خبرگزاری میزان
No items.
نظر سنجی

چه سنی را برای ازدواج بهتر میدانید ؟

View Results

Loading ... Loading ...
وکیل پایه یک
آمار سایت
 • 1
 • 143
 • 93
 • 445
 • 256
 • 13,221