88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...

1ـحملات سايبري به گروه يا تعداد زيادي از اعمال ارتکابي از سوي هکرها اطلاق مي شود که بعضاً با خشونت يا آثارشديد همراه است . البته حملات سايبري يا به عبارت ديگر حملات هکري مي تواند رويکرد هاي مجرمانه متفاوتي داشته باشد. گاه اين حملات مقدماتي است و براي کسب اطلاعات و داده ها جهت ارتکاب جرايم سايبري صورت مي گيرد و گاه اين حملات مستقيماً در چارچوب يک توصيف جزايي سايبري صورت مي گيرد. بهر حال حملات هکري يا حملات سايبري عنوان عامي است که بر مصاديق متعدد اطلاق مي شود و دسته اي از اين مصاديق را تروريسم سايبري مي نامند .شناخت حملات هکري به عنوان مبناي حملات اختصاصي امري ضروري است. از اين رو براي شناخت تروريسم سايبري بايد با تاريخچه و تحول و عمل حملات سايبري،مرتکبين و اشخاص يا شرکتهاي موضوع جرم تروريسم سايبري و روش مبارزه و پيشگيري عام آشنا شد.

2ـ حملات سايبري از سوي افرادي به نام معترضين سايبري صورت مي گيرد و به فعل آنها اعتراض سايبري (پروتست) مي گويند. تروريست هاي سايبري در زمره معترضين سايبري هستند .
3 ـ حملات سايبري حسب آمار،در سالهاي اخير دو برابر شده به گونه اي که اين ميزان در سال 2001 به حدود 50 هزار حمله مي رسد که هر حمله خود شامل آسيب به چند عدد يا چند هزار کامپيوتر است .
4 ـ حملات سطوح شامل سطوح مختلفي مي شوند: از صرف حملات اطلاعاتي (براي موارد آسيب پذير توسط افراد مترصد اين حملات)،تا حملات خطرناک و شديد (مخاطرات امنيتي شديد).

5ـ چهل درصد حملات عليه سازمانهاي خاص يا شبکه هاي شرکت هاي خاص انجام شده است (مثل حمله به تلکام بريتانيا به دليل خدمات رساني به تل آويوو…) برخي شرکتها حملات شديدي را تجربه کرده اند(از نوع حملات اضطراري).

6ـ ريشه حملات در کجاست؟ آمارها و کشفيات مراجع اختصاصي نشان مي دهد حملات از آمريکا عليه کره جنوبي، چين،آلمان و فرانسه صورت گرفته و بالعکس. برخي حملات نيز از اسرائيل به هنگ کنگ،تايلند،کره جنوبي،فرانسه و ترکيه و بالعکس صورت گرفته است .
7ـ نوعي از حملات از طريق ايميل هاي آلوده صورت مي گيرد. ميزان ايميل هاي ويروسي و آلوده رو به افزايش است. در سال 1999 از هر يک هزار و 400 ايميل يکي ويروس بود اما در سال 2001 از هر 300 ايميل يکي ويروس بوده است .پيش بيني شده در سال 2015 از هر 4 ايميل،3 تا ويروسي باشد .

8 ـ آلودگي ويروسي صرفاً از راه ايميل نيست . آلودگي ويروسي کامپيوترها کلاً رو به افرايش است. در 1996 از هر يک هزار کامپيوتر تعداد 10 تا کامپيوتر آلوده شده اما در سال قبل از هر يک هزار کامپيوتر،100 کامپيوتر آلوده شده اند. بخشي از اين آلودگي ناشي از حملات تروريستي سايبري است .

حملات سايبري گاه از طريق نرم افزار رايگان محقق مي شود گاه از طريق ضميمه ايميل (code red) که 395 هزار ميزبان و کامپيوتر را آلوده کرد و سرعت نفوذ آن به گونه اي بود که پس از 13 ساعت کل کامپيوتر هاي هدف را آلوده کرد). ويروس هاي جديد در ظرف 15 دقيقه نا نهايت يک ساعت تعداد زيادي کامپيوتر را آلوده مي کنند و ويروسهاي کوچک در عرض 30 ثانيه اين کار را مي کنند .

9 ـ علت افزايش حملات ويروسي،افزايش آسيب پذيري در سيستم ها است. به خاطر داشته باشيم همه سيستم ها و … اعم از مايکروسافت،لينوکس و … آسيب پذيرند. همين نکته موجب پيدايش دو رويکرد يکسال شده : افزايش حملات اطلاعاتي = افزايش جنگ اطلاعاتي (دفاع اطلاعاتي).

10 ـ ميزان حملات تروريستي معمولي،کم است زيرا عليه اهداف فيزيکي ارتکاب مي يابند اما بالعکس حملات تروريستي سايبري،زياد است دلايل آن نيز واضح است:آسيب پذيريها در فضاي سايبري بسيار زياد،ارتکاب جرم آسان،دست يابي به اهداف خيلي راحت تر،بحران هاي بين المللي روبه افزايش و… است .

11 ـ بايد بين حملات اعتراضي/تروريستي و حملات معمولي که توسط سازمان هاي مجرمان سازمان يافته يا اشخاصي براي دسترسي به شماره هاي کارت هاي اعتباري،دسترسي به سيستم هاي مالي و بانکي،مداخله در مبادلات مالي و … تفاوت قايل شد .

12 -حمله کنندگان اعتراضي /تروريستي حسب منطقه،کشور،موضوع موردحمله و… دسته بندي مي شوند . گروه هاي عمده اين حمله کنندگان عبارتند از :
الف ـ گروه هاي Israeli-pro
(طرفدار اسرائيل):
اين ها به سايت هاي حامي سازمانهاي به زعم آنان تروريستي مانند حماس و حزب الله حمله مي کنند .

ب ـ گروههاي pro-Palestiniain
(طرفدار فلسطين):
اين گروهها شامل گروههايي مانند يونيتي،المهاجرون در لندن و … مي شود که به وب سايتها و اهداف ديجيتالي اسرائيل و … حمله مي کنند .

پ ـ هيپي هاي الکترونيک
(Electro hippies ) : افرادي که عليه وب سايتهاي اسرائيل فعاليت مي کنند وبه سياست هاي رژيم اشغال گر قدس مانند سياست هاي شارون و … اعتراض مي کنند .

ت ـ گروههاي طرفدار بن لادن مانند القاعده اليانس آن لاين و … که به طرفداري از بن لادن عليه وب سايتهاي آمريکايي فعاليت مي کنند.اين گروهها گاه در خاورميانه مرکزيت و سکني دارند مانند گروههاي معترض کشميري و يا force-G در پاکستان .

ث ـ گروههاي خارج از خاورميانه و آسيا مانند اولد اصلاحي در سوئيس که مورد استفاده القاعده مي باشند .
ج ـ گروه چچني Chechnya)) عليه روسيه و …

13 ـ برخي گروهها را بعنوان گروههاي ضد تروريستي طبقه بندي مي کنند که البته اين طبقه بندي، متفق فيه نيست و حسب سياست خارجي کشورها شايد در زمره گروههاي تروريسيتي جاي گيرند مانند :
الف ـ Yihat (هکرهاي اطلاعاتي جديد مخالف تروريسم) که عليه منابع مالي تروريست ها فعاليت مي کنند مانند حمله هکري اين گروه به دو بانک در خاورميانه که حساب هاي بن لادن در آن بوده است .
ب ـ مخالفين وب سايتهاي حامي طالبان و بن لادن و …

14 ـ مشکل کشورها در مبارزه و به عبارت ديگر در جنگ اطلاعاتي محدود به يک يا دو مشکل نيست .مثلاً يکي از اين مشکلات استفاده از زبان محلي و قومي براي اعضا و فعاليت آن گروه در سايت مربوطه خود است که اگر با اين زبان آشنايي وجود نداشته باشد مشکل جدي ايجاد مي کند .

15 ـ با تذکر مجدد اين نکته که مفهوم تروريسم سايبري حسب کشور مورد نظر تفاوت مي يابد و اگر به زعم کشوري،عملي برابر و مساوي با تروريسم سايبري است در کشور ديگر آن عمل جنگ سايبري يا دفاع سايبري است به جا و لازم است به اقدامات ضد تروريستي يا دفاعي اشاره شود :

الف ـ استفاده از ضد ويروس و جدار آتش .
ب ـ برنامه Infragard مورد استفاده اف بي آي.
ج ـ سيستم FAA (سيستم امنيت گشت هوايي).
د ـ ISACS درصنايع و …

پي نوشت :
نقل از سايت دادستاني كل كشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تابعیت
اعسار
مهریه
حقوق خانواده
نظر سنجی

بهترین وکیل از نظر شما کیست ؟

View Results

Loading ... Loading ...
وکیل پایه یک
تقویم
آمار سایت
 • 1
 • 34
 • 21
 • 391
 • 193
 • 62,562