88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...

سازمان بنادر و كشتيراني، يكي از سازمان‌هاي دولتي است كه به امور بندرها و دريانوردي مي‌پردازد. اعمال حاكميت دولت در سواحل و بنادر، به منظور فراهم ساختن تسهيلات لازم در جهت گسترش امور تجارت دريائى و ارتباطات ساحلى، و همچنين وصول حقوق و عوارض متداول، درمجموع قسمتى از وظايف سازمان بنادر وكشتيرانى را تشكيل مي‌دهد كه سابقه‌ي تنظيم تاريخى آن، به سال 1229ق. برابر با 1814م./ 1193ش. باز مي‌گردد.

در آن سال‌ها، در بندر بوشهر اداره‏اى به‏عنوان «شعبه‌ي گمركات جنوب» تأسيس‌گرديد. اين اداره، وظيفه داشت ضمن مراقبت از سواحل ايران، از ورود و صدور كالاهاى قاچاق از راه‌هاى دريائى جنوب نيز جلوگيرى نمايد و در حقيقت، وظايف امور بندرى و دريائى را نيز شعبه‌ي گمركات جنوب برعهده‌داشت.

 در سال 1306ش. تأسيسات وتجهيزات اداره‌ي بندر انزلي در شمال كشور، از دولت روسيه تحويل گرفته و اداره امور آن به مأموران ايرانى سپرده شد و نيز راه آهن سرتاسري ايران، بندر تركمن را از كنار درياي خزر، به بندر امام خميني(ره) در كرانه‌ي خليج فارس متصل ساخت.

از سال 1307ش. پس از افتتاح راه شوسه‌ي تهران- خرمشهر، بندر خرمشهر در جنوب كشور، اهميت فراوان پيدا كرد و امر تجارت دريائى آن رونق يافت و به‏ منظور اداره‌ي امور بنادر كشور اداره‌كل بنادر در سال 1314ش. در تهران تأسيس گرديد و كليه‌ي امور بنادر ايران در آن متمركز شد. در آن زمان، همگام با ايجاد بندر جديد در نوشهر، در جهت توسعه و تكميل باراندازهاى بندر خرمشهر و همچنين ايجاد تأسيسات بندرى لازم در ديگر بنادر شمال و جنوب كشور نيز، اقدام گرديد.

در سال 1328ش.، بنگاه كل بنادر و كشتيراني به جاي اداره‌كل بنادر در وزارت راه تشكيل گرديد.

همچنين در تاريخ 22م ارديبهشت سال 1339ش. قانوني راجع به اجازه‌ي تأسيس سازمان بنادر و كشتيراني به تصويب رسيد كه شامل يك ماده‌ي واحده و هفت تبصره بود و از تاريخ تصويب اين قانون، سازماني به نام سازمان بنادر و كشتيراني در وزارت گمركات و انحصارات تشكيل شد؛ با اين مبنا كه اداره‌ي امور آن، تا زماني كه سازمان ديگري به موجب قانون ايجاد نگرديده، تحت نظر وزارت گمركات و انحصارات انجام گردد.

با پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران و تغيير ساختار اقتصادي و سياسي كشور در سال ١٣٥٨ش.، خطوط كشتيراني جمهوري اسلامي ايران، فعاليت خود را آغاز كرد و به‌ عنوان يكي از شركت‌هاي وابسته به وزارت بازرگاني، به فعاليت تجاري خود ادامه داد و چندي پيش نيز، از «سازمان بنادر و كشتيراني» به «سازمان بنادر و دريانوردي» تغيير نام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تابعیت
اعسار
مهریه
حقوق خانواده
نظر سنجی

بهترین وکیل از نظر شما کیست ؟

View Results

Loading ... Loading ...
وکیل پایه یک
تقویم
آمار سایت
 • 1
 • 7,042
 • 100
 • 25,403
 • 132
 • 62,022