بهترین وکیل تهران برای طلاق ،خانواده، ملکی و چک را چگونه پیدا کنیم؟
پاسخ این سوال بسیار ساده است ، لازم است بدانیم این عنوان ها طیف گسترده ای از مسائل حقوقی را شامل می شود و هر وکیل می تواند در یکی از عنوان های بالا تخصص داشته باشد .  تخصص باعث موفقیت بیش تر در پرونده می شود ؛ چرا که تجربه در وکالت بحث بسیار مهمی است ، موسسه حقوقی بهترین مکانی است که می شود بهترین وکیل هر تخصص را پیدا کرد ؛ چرا که در هر موسسه حقوقی چندین وکیل مشغول به کار هستند که هر وکیل در یکی یا چند تا از عنوان ها تخصص و تجربه لازم را دارد و با مراجعه به موسسه می توانید وکیل مورد نظر خود را پیدا کنید .

چطور بهترین وکیل تهران را پیدا کنیم؟

برای یافتن پاسخ باید با خودمان صادق باشیم مقصود ما از بهترین چیست آیا صرفا رایگان بودن یا ارزان بودن معنی بهترین بودن است ؟ یعنی برای ما مهم نیست چقدر ممکن است یک وکیل رایگان ما را در مسیر اشتباهی قرار بدهد ؟ هزینه و وقت زیادی از ما گرفته شود و در آخر نتیجه دلخواه را بدست نیاوریم ؟ یک ضرب المثل انگلیسی هست که می گوید من آنقدر ثروتمند نیستم که چیزی ارزان بخرم چون می دانم ارزان خریدن معادل است با دوباره خریدن.
 
حتما برای همه عزیزان ، نتیجه مهم ترین ملاک است ؛ ولی با توجه به وضع اقتصادی موجود هزینه به یکی از ارکان اصلی زندگی روزمره تبدیل شده است و بنابراین بهترین وکیل در تهران ، وکیلی است که هزینه ای مقبول دارد و پیشینیه ای موفق ، هر وکیل در گذشته پرونده هایی داشته که موفقیت در آن ها باعث بالا رفتن تجربه اش شده است و این موفقیت ها ملاک بسیار خوبی برای پیداکردن وکیل خوب است ، پس یک وکیل متبحر و عالی را از بین پرونده های گذشته او جست و جو کنید.
 
موفقیت شانسی نیست مخصوصا در وکالت که جزء به جزء مراحل مهم و سرنوشت ساز است.  پس تا این جا دو ابزار مهم برای پیداکردن وکیل خوب را شناختیم : هزینه و تجربه.

تجربه یک وکیل موفق

در نگاه نخست دو کلمه ساده به نظر می آیند ولی در واقع دو کلمه پر از معنی و مفهوم هستند. وجه شباهت این دو کلمه در این است که هر دو به سختی به دست می آیند و به گذشتن زمان و تلاش نیاز دارند . حتما شنیده اید که فلانی سن و سالی ازش گذشته و کوله باری از تجربه است ، حالا تصور کنید تمام این کوله بار پر از نکات حقوقی و مسائل حقوقی باشد . با چنین کسی برنده قطعی پرونده قطعا شما خواهید بود چرا که تجربه اتفاقی نیست و هرکسی آن را ندارد.
 
شاید فکر کنید پس وکیلی که سن و سالی دارد و یا مسن است با تجربه تر است ؛ در نگاه نخست درست است ولی بهترین راه برای دانستن تجربه وکیل این است که آن وکیل حتما روی موضوع خاصی کار کند و تخصص در همان عنوان را داشته باشد.
 
به طور مثال وکیلی که اکثر پرونده های او چک است تجربه بسیار خوبی در این زمینه دارد و قطعا بهترین است تا وکیلی که در همه زمینه ها پرونده قبول می کند و ممکن است هر از گاهی پرونده چک هم داشته باشد ، عقل سالم  به ما می گوید وکیلی که تخصص دارد و تجربه کافی او بهترین است و بدون شک هزینه و وقت ما بسیار با ارزشتر از این است که بخواهیم خودمان چیزی را تجربه کنیم ؛ پس بهتر است به تجربه دیگران احترام بگذاریم و به آن هایی که تجربه بیشتری دارند اعتماد کنیم.

هزینه های یک وکیل خوب

و اما هزینه ؛ مطمئنا کسانی که هزینه خیلی زیاد و یا خیلی کم  مطالبه می کنند یک جای کارشان می لنگد ؛ افراط و تفریط هر دو به یک میزان خطرناک است . همان طور که گفتیم رایگان بودن ممکن است هزینه های زیادی چون تلف کردن وقت و نتیجه ندادن را دنبال داشته باشد.
 
هزینه های نجومی و عجیب غریب هم همین گونه است یا مثلا در مواقعی دیده می شود که وکیل اصرار دارد تمام هزینه در همین مرحله اول پرداخت شود یا از این قبیل موارد که همگی ممکن است نتیجه بسیار بدی به همراه داشته باشد ، چرا که وکیلی که به کارش و نتیجه گرفتن خودش ایمان داشته باشد هرگز بر گرفتن پول یکجا اصرار نخواهد کرد.
 
البته لازم می دانیم نکته ای به قسمت رایگان بودن اضافه کنیم : در خیلی از موسسه های حقوقی دیده می شود که تبلیغ مشاوره یا وکیل رایگان می کنند و این بسیار وسوسه بر انگیز است از طرفی هم موسسه حقوقی است و وکیل های متخصص حتما دارد و از طرفی لفظ رایگان بودن باعث تعجب می شود.
اول این که هیچ دانشی بدون هزینه و زمان و زحمت به دست نیامده است و هیچ کس حاضر نیست تلاش و زحمتش را رایگان در اختیار دیگران قرار دهد و اگر این کار را می کند یا تازه کار است و به دنبال شهرت یا واقعا دانشی برای منتقل کردن ندارد.
 
گاهی هم پیش می آید که موسساتی برای جذب موکل مشاوره رایگان ارائه می دهند که البته باید از همان موسسه وکیل بگیرید تا مشاوره شما رایگان باشد!
گاهی هم از سر خیر خواهی و یا به مناسبت های مختلفی موسسات اقدام به چنین کاری می کنند و موقت است . البته چنین کاری قابل ستایش است و با هر عقیده و ایمانی باید به آن احترام گذاشت.

توصیه مهم

حالا بهتر است دنبال تخصص ها بگردیم ؛ متوجه شدیم که وکیل های خوب را می شود در کجاها پیدا کرد و چگونه تشخیص بدهیم که او عالی است . حالا نوبت این است که بدانیم وکیل مورد نظر ما در پرونده تخصصی خودمان کیست و او را چگونه باید پیدا کنیم و از بین وکلای خوب تشخیص بدهیم.
دنیای اقتصاد