88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...
فرآوری: لواسانی– بخش اجتماعی تبیان

امروزه مراسم های مجلل و پر زرق و برق که با نیت چشم و هم چشمی برپا می شود جای جشن های ساده ای که برای شروع یک زندگی برگزار می شد را گرفته است! این جشن ها مختص افراد ثروتمند جامعه نیست! بلکه هستند عروس و دامادهایی که توانایی برگزاری یک مهمانی ساده برای شروع زندگیشان را ندارند اما برای برگزاری این جشن های گران قیمت، وام های کلان می گیرند! یا از اقوام و آشنایان پول قرض می کنند و تا سالیان سال هزینه این تجملات را به صورت قسط پرداخت می کنند!
گاهی اوقات دیده می شود عروس و داماد، خود تمایلی به هزینه های افراطی برای برگزاری مراسم ازدواج شان ندارند اما خانواده هایشان اصرار به گرفتن جشن های مجللی دارند که تنها برای دختر و پسر بار مالی دارد و موجب سختی ازدواج شان می شود!اما یکی از این تجملات و چشم  و هم چشمی ها که روز به روز در حال تغییر است دسته گل عروس است!

این روزها برخی افراد حتی برای تزئین سبد گل به اسکناس های سبز دلار هم روی آورده اند.دسته گل هایی که میلیون ها تومان برای آن هزینه می شود تا شاید ، فخری باشد بر توان مالی هدیه دهند

دسته گل عروس

تبلیغ دسته گل عروس از جنس طلای خالص 24 عیار از اقدامات جدید یکی از مجلات تبلیغاتی کشور برای برگزاری مراسم عروسی در بین زوج های جوان است. در این تبلیغ با به تصویر کشیدن دسته گلی از طلای خالص یک مراسم خاص و تمام عیار در ذهن هر بیننده ای متبادر می شود.
قیمت فروش هر یک دسته گل طلای خالص در این تبلیغ 4 میلیون و 850 هزار تومان و قیمت اجاره این دسته گل ها 475 هزار تومان تعیین شده است. این در حالیست که در حال حاضر قیمت معمول دسته گل های عروس بین 10 تا 100 هزار تومان برآورد می شود.
نکته جالب توجه در این میان اینست که این گونه تبلیغ ها در حالی در برخی مجلات کشور به چاپ می رسد که تلاش سازمان های مربوطه برای گرایش جوانان به سمت ازدواج های ارزان و بدون در نظر گرفتن تجملات صورت می گیرد.اما نکته جالب تر اینکه جدیدا سوژه و بدعت تازه ای در عروسی ها  به وجود آمده است.  از سلسله گزارش های سبک زندگی، این بار بدعت هدیه‌دادن دسته‌پول به‌جای دسته‌گل است که جای تامل دارد. اما معنای سبد پول چه می تواند باشد؟، قضاوتش با شما

اگر انسان به مصرف گرایی خو بگیرد و سبک زندگی اش را براساس مقایسه و چشم هم چشمی بنیان گذاری کند ، می رسیم به جایی که دسته گل هایی مشاهده می کنیم که ویروس فرهنگی است و از سوی نوکیسه ها در جامعه منتشر می شود و متاسفانه در این زمینه اطلاع رسانی خوبی صورت نگرفته است

این روزها برخی افراد حتی برای تزئین سبد گل به اسکناس های سبز دلار هم روی آورده اند.دسته گل هایی که میلیون ها تومان برای آن هزینه می شود .

حتما در و تخته باید با هم جور در بیاید ، یعنی وقتی صحبت از بالگرد به جای ماشین عروس ، عکاسی و ساخت آلبوم های تصویری روی کشتی تفریحی در سواحل مدیترانه جای عکس های خانوادگی و پرشور را می گیرد ، حالا شاید سبد پول ۱۰۰ دلاری هم باید جای سبدهای گل طبیعی را بگیرد!
ابهری ، استاد دانشگاه و جامعه شناس راه حل ریشه ای این معضلات را در گرو اصلاح سبک زندگی می داند. وی معتقد است : اگر انسان به مصرف گرایی خو بگیرد و سبک زندگی اش را براساس مقایسه و چشم و هم چشمی بنیان گذاری کند ، می رسیم به جایی که دسته گل هایی مشاهده می کنیم که ویروس فرهنگی است و از سوی نوکیسه ها در جامعه منتشر می شود و متاسفانه در این زمینه اطلاع رسانی خوبی صورت نگرفته است.
وی ادامه می دهد : در سال های اخیر مسایلی درجامعه ما باب شده که هر چند محدود است ، اما شروع آن ها می تواند برای فرهنگ و هویت ما که یک جامعه دینی – اسلامی با فرهنگ غنی است ، مشکل آفرین باشد.
خانم افتخاری ، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در این باره می گوید : مسئولان ما متناسب با نیاز جامعه حرکت نکرده اند ، اگر منعی کرده اند در مقابلش از امکاناتی که مباح و بدون اشکال است، استفاده نکرده اند ، از این طرف راههای منافذ دشمن را نشناخته اند ، اگر شناخته اند ، حرکت بموقع و بهنگام نداشته اند ، نمی توانیم بگوییم که یک دولت یا قوه مسئول است ( مسئولان منهای مردم یا مردم منهای مسئولان) ، چه حوزه علمیه ، دانشگاه ها و مجلس همه ما مسئولیم.
برخی معتقدند هر کسی پول دارد ، پشت هیچ دری گیر نمی کند ، اما شاید اغلب مردم روی این موضوع اتفاق نظر داشته باشند که تنها دری که قفلش برای همیشه با کلید پول باز نمی شود قفل دل است ، البته دل ها و قلب هایی که سلیم باشد و همیشه وفادار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تابعیت
اعسار
مهریه
حقوق خانواده
نظر سنجی

بیشتر بخش شما در کدام بخش است ؟

View Results

Loading ... Loading ...
وکیل پایه یک
تقویم
آمار سایت
 • 2
 • 20,031
 • 103
 • 23,627
 • 168
 • 61,922