88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
تقویم
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: در هشت ماهه امسال ۳۹ هزار و ۹۸۳ میلیارد و ۶۳۳ میلیون و ۳۰ هزار و ۵۰۱ ریال مطالبات معوق بانک‌ها وصول شده است که نسبت به سال گذشته ۴۹ درصد افزایش داشتیم.
احمد تویسرکانی در گفت‌وگو با «حمایت» با اشاره به عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اظهارکرد: فضای ارائه خدمات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به گذشته کاملاً متفاوت شده است؛ به‌طوری که یکی از اقدامات مهم این بوده که دفترچه‌ سند منگوله‌دار حذف و اقدامات، الکترونیکی شده و این امر از سوءاستفاده و جعل جلوگیری کرده است.
وی ادامه داد: ۹۸ درصد از عرصه‌های شهری و روستایی تحت پوشش کاداستر هستند و باقی‌مانده مربوط به محدوده خارج از شهر‌ها و روستا‌ها بوده که امید است این امر نیز با اختصاص اعتبار لازم هرچه زودتر انجام گیرد.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه اسناد مالکیت تغییر یافته و امروز تمام اسناد مالکیت در سیستم کاداستر انجام می‌شود، افزود: در گذشته سالیانه بیش از ۲۰ میلیون سند دستی نگارش می‌شد که امروز هیچ اوراق بهاداری در این زمینه چاپ نشده است.

تبدیل ۳۷۰ میلیون برگ از پرونده‌های ثبتی به فایل الکترونیکی
تویسرکانی عنوان کرد: در گذشته تمام اطلاعات ثبت املاک، اسناد و ثبت شرکت‌ها در دفترهای بزرگ نگارش می‌شد که با وجود این امر گاهی این دفاتر سرقت می‌شد یا طی حوادثی آتش می‌گرفت و در مرز تهدید بود اما امروز تمام این دفاتر حذف شده است.
وی با اشاره به اینکه تمام این سوابق فیلمبرداری‌، اسکن و داده‌آمایی شده و حتی بانک اطلاعات راه‌اندازی شده است، ادامه داد: در دو سال گذشته ۳۷۰ میلیون برگ از پرونده‌های ثبتی مربوطه به املاک را تبدیل به فایل الکترونیکی کردیم.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: به طور کلی اگر همراهی بخش‌های متولی را داشتیم قطعاً می‌توانستیم اقدامات عظیم‌تری انجام دهیم.
ثبت بیش از ۱۷ هزار علامت تجاری داخلی در کشور
تویسرکانی با اشاره به آخرین آمار ثبت علایم تجاری، اظهار کرد: در هشت ماهه امسال، ۱۷ هزار و ۵۶۹ علایم تجاری داخلی کشور ثبت شده است و اظهارنامه‌های ثبت علایم تجاری بین‌المللی نیز ۳ هزار و۷۵۱ مورد بوده است.
وی ادامه داد: در این مدت نیز ثبت اختراعات ۲ هزار و ۶۶۳ مورد بود که در هشت ماهه سال گذشته شاهد رشد ۱۵ درصد بودیم همچنین ثبت طرح‌های صنعتی نیز ۳ هزار و ۸۰۶ مورد بود که نسبت به این مدت در سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته است.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: در مدت مذکور ۱۲ هزار و ۱۵ بدهکار ممنوع‌الخروج و ۴ هزار و ۹۱۱ نفر ممنوع‌المعامله شدند.

کاهش و افزایش ثبت ازدواج و طلاق
تویسرکانی در ادامه با بیان اینکه در هشت ماهه امسال ۳۹۶ هزار و ۵۸ ازدواج به ثبت رسیده است که نسبت به این مدت در سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشتیم، اضافه کرد: همچنین ۱۱۶ هزار و ۴۲۷ طلاق به ثبت رسیده است که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۳ درصدی در این امر بودیم.
وی در ادامه گفت: در هشت ماهه امسال نیز ۳۹ هزار و ۹۸۳ میلیارد و ۶۳۳ میلیون و ۳۰ هزار و ۵۰۱ ریال مطالبات معوق بانک‌ها وصول شده است که نسبت به سال گذشته ۴۹ درصد افزایش داشتیم.
با وجود مقابله‌ها به تحول در ارائه خدمات رسیدیم
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه همچنین به مشکلاتی که این سازمان گذرانده است، اشاره و بیان کرد: در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای ارائه خدمات بهتر به مردم با مقاومت‌های سنگینی مواجه بودیم و این‌طور نبوده است که تحولات به راحتی صورت گرفته باشد.
وی با اشاره به اینکه توسعه ثبت رسمی در کشور، موضوع مهمی در کشور بوده که باید با جدیت پیگیری شود، گفت: بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب در ابلاغ سیاست‌های تنظیم برنامه ششم و در بند ۶۷ سیاست‌ها بر بحث توسعه ثبت رسمی تاکید کردند اما آنطور که باید متاسفانه دولت و مجلس به این مهم توجه نکردند.
تویسرکانی با اشاره به حذف مراجعات مردم به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، افزود: ممکن است عده‌ای در داخل این سازمان علاقه‌مند باشند که کارها به‌صورت دستی و سنتی باشد تا بتوانند رشوه دریافت کنند چراکه بسیاری از رشوه‌ها و فساد‌ها با مراجعات متعدد به هر سازمانی شکل می‌گیرد و امروز باید به عنوان سیاست‌گذاری، با توان این سیاست‌ها را اجرایی کنیم.

گام موثر سازمان ثبت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی
وی با اشاره به اقدامات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، افزود: با شعار  و تشکیل ستاد، اقتصادمقاومتی صورت نمی‌گیرد چراکه نیاز به عمل و اقدام دارد.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: در زمینه تحقق اقتصادمقاومتی برای کاهش هزینه‌های پنهان ما در راستای شفاف‌سازی ارائه خدمات و تحول در آن اقدام کردیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه همچنین در راستای ثبت سند رسمی به‌طور جدی ورود کردیم چراکه این امر در فضای کسب‌ و کار موثر است، گفت: برای ارتقای سلامت اداری اقدام کرده‌ایم و در جهت ثبت معاملات و خدمات مربوط به معاملات در کشور شفاف‌سازی صورت گرفته است.
تویسرکانی در ادامه گفت: به طور کلی در امر اقتصاد مقاومتی موفق عمل کردیم و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حوزه تحول اداری از معدود دستگاه‌های موفق محسوب می‌شود.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از دانش روز در توسعه فناوری‌ها و ارائه خدمات در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور توانستیم در جهت اقتصادمقاومتی گام‌های موثری برداریم.

حمایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...
 • رزونامه حمایت
 • حقوق نیوز
 • ایسنا حقوقی
 • اخبار قوه قضاییه
 • خبرگزاری میزان
No items.
نظر سنجی

آیا شرایط اقتصادی فعلی باعث افزایش پرونده های طلاق است ؟

View Results

Loading ... Loading ...
وکیل پایه یک
آمار سایت
 • 1
 • 60
 • 41
 • 609
 • 380
 • 13,975