88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...

اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت نوروز ۹۶

مرخصی

بخشنامه به واحدهای قضایی و دادسراهای سراسر کشور

به مناسبت فرارسیدن سال نو هجری شمسی و با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور زندانیان در کنار خانواده و به منظور نیل به اهداف عالی در بازسازی اجتماعی و اخلاقی زندانیان و نیز برقراری روابط عاطفی بین زندانیان و اعضای خانواده آنها مقتضی است به زندانیان محکوم با رعایت شرایط ذیل و اخذ تامین مناسب ۱۵ روز  مرخصی داده شود . این مرخصی به مدت ۱۵ روز نیز قابل تمدید خواهد بود .

الف ) زندانیان محکوم به حبس :

۱- محکومین به حبس ابد به شرط تحمل حداقل ۵ سال حبس

۲- محکومین به حبس بیش از ۱۰ سال به شرط تحمل حداقل یک سال حبس

۳- محکومین به حبس از ۵ تا ۱۰ سال به شرط تحمل ۶ ماه حبس

۴- محکومین به حبس کمتر از یکسال تا ۵ سال به شرط تحمل حداقل دو ماه حبس

۵- محکومین به حبس کمتر از یکسال به شرط تحمل حداقل یک ماه حبس

تبصره : به محکومین به حبس یا حبس و جزای نقدی که باقی مانده محکومیت آنها کمتر از ۶ ماه باشد مرخصی منتهی به آزادی اعطا می شود .

ب) زندانیان محکوم به جزای نقدی

۱- محکومین به جزای نقدی که باقی مانده محکومیت آنها بیش از یکصد و بیست میلیون ریال باشد به شرط تحمل حداقل دو ماه حبس .

۲- محکومین به جزای نقدی که باقی مانده محکومیت آنها بیش از  ۷۰ میلیون ریال تا یکصد و بیست میلیون ریال باشد به شرط تحمل حداقل یک ماه حبس .

تبصره : به محکومین به جزای نقدی که باقی مانده محکومیت انها تا ۷۰ میلیون ریال باشد مرخصی منتهی به آزادی اعطا می شود .

ج ) محکومین جرائم غیر عمدی و محکومیت مالی

زندانیانی که به لحاظ عجز از پرداخت دیه در جرائم غیر عمد بازداشت هستند و همچنین دارندگان محکومیت های مالی صرف نظر از مدت اقامت در زندان از مرخصی موضوع این بخشنامه برخوردار خواهند بود .

تبصره: در مورد محکومین موضوع این بند که دارای شاکی های متعدد می باشند چنانچه در زمان بهره مندی از مرخصی یا تمدید آن موفق به اخذ رضایت برخی از شکات گردند تمدید مجدد مرخصی به منظور اخذ رضایت از سایر شکات بلامانع است .

د ) مفاد این بخشنامه شامل مرتکبین جرایم ذیل نخواهند بود :

محکومین جرایم سرقت های مسلحانه و مقرون به آزار ، جاسوسی ، اقدام علیه امنیت کشور ، آدم ربایی، جرائم باندی و سازمان یافه ، تجاوز به عنف ، دایر کردن مراکز فساد و فحشا ، اسید پاشی ، اخلال در نظام اقتصادی ، قاچاق مشروبات الکی ، محکومین به قصاص و اعدام و حدود شرعی ، محکومین دارای سه سابقه محکومیت ب ارتکاب همان جرم ، محکومینی که به شرارت مشهورند ، قاچاق مسلحانه و یا عمده مواد مخدر و روانگردانها و سایر محکومینی که اخلاق و رفتار آنها در زندان به گونه ایی بوده که بنا به نظر دادستان یا قاضی اجرای احکام کیفری یا رئیس زندان یا شورای طبقه بندی شایستگی برخورداری از مرخصی را ندارند .

تبصره یک : سایر محکومین جرائم سرقت بعد از تعطیلات نوروز از مرخصی موضوع این بخشنامه خواهند شد .

تبصره دو : در مورد محکومین مواد مخدری که میزان محکومیت آنان بیش از ۵ سال باشد ترتیبی اتخاذ گردد هر ۴۸ ساعت یکبار خود را به مراجع انتظامی محل سکونت خویش معرفی نمایند .

تبصره سه : منظور از قاچاق عمده مواد مخدر و روانگردانها عبارتست از : بیش از  ۱۰۰ کیلوگرم تریاک و ملحقات آن موضوع بند ۶ ماده ۵ مذکور ، یش از  ۳۰ گرم هرویین و روانگردانها و ملحقات آن موضوع بند ۶ ماده ۸ قانون مذکور

دادستانهای سراسر کشور ملزم به اجرای این بخشنامه بوده و بر حسن اجرای آن نظارت خواهند نمود.

صادق آملی لاریجانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تابعیت
اعسار
مهریه
حقوق خانواده
نظر سنجی

بیشترین مشکلات ساخت و ساز از نظر شما ؟

View Results

Loading ... Loading ...
وکیل پایه یک
تقویم
آمار سایت
 • 1
 • 2
 • 2
 • 213
 • 151
 • 66,525