88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...

با سلام و احترام. یک مشکل اساسی برام پیش آمده. اگر لطف بفرمایید راهنمایی کنید ممنون میشم.
بنده به یکی از دوستانم که تعمیرکار ماشین هست سپردم که یک ماشین برام بخره. ایشون یک ماشین پیدا کرد و به من گفت بیعانه بدم تا به فروشنده بده. من 3 میلیون دادم.  دوستم به من گفته بود که یک گلگیر و رکاب رنگ شده. بعد رفتیم پای قرارداد. گفتن دیر کردین فروشنده امضا کرد و رفت، شما هم امضا کنید. این رو هم بگم که دوستم گفت فروشنده آشنای منه و ماشین رو قولنامه ای از یه نفر دیگه که سند به اسمشه و اون هم آشنای منه خریده. رفتیم برای امضا، در قولنامه نوشته بودن ماشین دارای رنگ می باشد و به رویت خریدار رسیده و از کم و کیف آن آگاه است. من هم با اطمینانی که به دوستم داشتم امضا کردم و ماشین رو برداشتم اومدم. چند روز بعد اتفاقی رفتم پیش صافکار و گفتن که ماشین کلا رنگ شده و اصلا چپیه، حتی سقف ماشین تعویض شده. قیمت ماشین خیلی کمتر از این هست…
من زنگ زدم به دوستم گفتم، ایشون گفت من خبر نداشتم و نفهمیدم (در صورتی که خودش کارشناس ماشینه). بهش گفتم شماره فروشنده رو بگو تا من باهاش صحبت کنم. یک شماره به من دادن که اصلا خاموش بود. من کل پول رو که در حدود 30 میلیون بود رو به دوستم داده بودم تا ایشون به فروشنده بده. حالا شما تصور کنید فروشنده و دوست من اینقدر همدیگر رو میشناسن که فروشنده راضی شده من 30 میلیون پول رو به دوستم بدم تا بهش بده، اما دوست من یک شماره یا آدرس ازش نداره!! در قولنامه نیز شماره وجود ندارد و ادرس نوشته شده نیز جعلی است (رفتم دنبال آدرس)
بعد دوستم گفت که از کسی که سند به اسمشه (که آشنام هست) وکالت می گیرم و ماشین رو برات میفروشم به همون قیمت، شما فروشنده رو بیخیال شو! الان دو هفته هست که داره ماجرا رو کش میده و امروز فردا می کنه. یه روز میگه مشتری اومد رفت، یه روز میگه مشتری اومد 10 میلیون از پولش چکه 3 ماهست. تازه 1.5 هم زیر قیمت میخره! البته حتی از اون مشتری هم خبری نیست!
حالا 2 تا سوال. اول اینکه آیا من میتونم این معامله رو با شکایت فسخ کنم؟ (با توجه به اینکه در قرارداد نوشته شده ماشین دارای رنگ می باشد و به رویت خریدار رسیده است) دوم اینکه آیا به نظرتون ماشین مال دوستم نبوده و ایشون نخواسته ماشین رو با این ترفند و به اسم کس دیگه بهم بندازه؟
این رو هم بگم که در قولنامه نوشته شده: کلیه خیارات از جمله خیار غبن به هر عنوان ادعا و به هر میزان با اقرار طرفین و به علم و اطلاع کامل نسبت به عرف بازار امضا گردید. موارد تقلب و تدلیس از این موضوع مستثنی است.

جواب

با توجه به این  که در متن قرارداد ذکر شده است که ماشین دارای رنگ میباشد و به رویت خریدار رسیده است امکان فسخ معامله در این مورد وجود نداشته و در صورتی که بتوانید با مدارک و دلایل مثبته اثبات نمایید که دوستتان در انجام معامله  شما را فریب داده است میتوانید به استناد خیار تدلیس معامله را فسخ نمایید.

موید باشید

49 Responses to آیا میتوان نسبت به فسخ قرارداد خرید خودرو اقدام نمود؟

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

      *

      code

      تابعیت
      اعسار
      مهریه
      حقوق خانواده
      نظر سنجی

      به نظر شما اختلاف زن و مرد از کجا شروع میشود ؟

      View Results

      Loading ... Loading ...
      وکیل پایه یک
      تقویم
      آمار سایت
      • 1
      • 169
      • 129
      • 173
      • 133
      • 62,257