88951171-72
 • دکتر مهرداد طالبی
 • ساعت ملاقات 14 الی 20
 • 88951171-72
 • 09121891506
 • mehrdadtalebi.ir
تقویم

با سلام و احترام. یک مشکل اساسی برام پیش آمده. اگر لطف بفرمایید راهنمایی کنید ممنون میشم.
بنده به یکی از دوستانم که تعمیرکار ماشین هست سپردم که یک ماشین برام بخره. ایشون یک ماشین پیدا کرد و به من گفت بیعانه بدم تا به فروشنده بده. من 3 میلیون دادم.  دوستم به من گفته بود که یک گلگیر و رکاب رنگ شده. بعد رفتیم پای قرارداد. گفتن دیر کردین فروشنده امضا کرد و رفت، شما هم امضا کنید. این رو هم بگم که دوستم گفت فروشنده آشنای منه و ماشین رو قولنامه ای از یه نفر دیگه که سند به اسمشه و اون هم آشنای منه خریده. رفتیم برای امضا، در قولنامه نوشته بودن ماشین دارای رنگ می باشد و به رویت خریدار رسیده و از کم و کیف آن آگاه است. من هم با اطمینانی که به دوستم داشتم امضا کردم و ماشین رو برداشتم اومدم. چند روز بعد اتفاقی رفتم پیش صافکار و گفتن که ماشین کلا رنگ شده و اصلا چپیه، حتی سقف ماشین تعویض شده. قیمت ماشین خیلی کمتر از این هست…
من زنگ زدم به دوستم گفتم، ایشون گفت من خبر نداشتم و نفهمیدم (در صورتی که خودش کارشناس ماشینه). بهش گفتم شماره فروشنده رو بگو تا من باهاش صحبت کنم. یک شماره به من دادن که اصلا خاموش بود. من کل پول رو که در حدود 30 میلیون بود رو به دوستم داده بودم تا ایشون به فروشنده بده. حالا شما تصور کنید فروشنده و دوست من اینقدر همدیگر رو میشناسن که فروشنده راضی شده من 30 میلیون پول رو به دوستم بدم تا بهش بده، اما دوست من یک شماره یا آدرس ازش نداره!! در قولنامه نیز شماره وجود ندارد و ادرس نوشته شده نیز جعلی است (رفتم دنبال آدرس)
بعد دوستم گفت که از کسی که سند به اسمشه (که آشنام هست) وکالت می گیرم و ماشین رو برات میفروشم به همون قیمت، شما فروشنده رو بیخیال شو! الان دو هفته هست که داره ماجرا رو کش میده و امروز فردا می کنه. یه روز میگه مشتری اومد رفت، یه روز میگه مشتری اومد 10 میلیون از پولش چکه 3 ماهست. تازه 1.5 هم زیر قیمت میخره! البته حتی از اون مشتری هم خبری نیست!
حالا 2 تا سوال. اول اینکه آیا من میتونم این معامله رو با شکایت فسخ کنم؟ (با توجه به اینکه در قرارداد نوشته شده ماشین دارای رنگ می باشد و به رویت خریدار رسیده است) دوم اینکه آیا به نظرتون ماشین مال دوستم نبوده و ایشون نخواسته ماشین رو با این ترفند و به اسم کس دیگه بهم بندازه؟
این رو هم بگم که در قولنامه نوشته شده: کلیه خیارات از جمله خیار غبن به هر عنوان ادعا و به هر میزان با اقرار طرفین و به علم و اطلاع کامل نسبت به عرف بازار امضا گردید. موارد تقلب و تدلیس از این موضوع مستثنی است.

جواب

با توجه به این  که در متن قرارداد ذکر شده است که ماشین دارای رنگ میباشد و به رویت خریدار رسیده است امکان فسخ معامله در این مورد وجود نداشته و در صورتی که بتوانید با مدارک و دلایل مثبته اثبات نمایید که دوستتان در انجام معامله  شما را فریب داده است میتوانید به استناد خیار تدلیس معامله را فسخ نمایید.

موید باشید

47 Responses to آیا میتوان نسبت به فسخ قرارداد خرید خودرو اقدام نمود؟

 • Avatar

  سلام وقت بخیر بنده خودرو خریدم با قیمت ۴۳۰ م تومن که ثمن معامله یک خودرو سوناتا بوده و ۱۹۵ م که کارت کشیدم البته خودرو سوناتا بنده در پارکینگ توقیفه و من عمدا ترخیصش نکردم ….( به بنده گفتن ماشین سالم و ۷۰ کار ) ماشین پنج شنبه شب ساعت ۱۱ قولنامه کردم و ۱۹۵ م کارت کشیدم و ماشینو مدارک از فروشنده گرفتم و مدارک ماشین در پارکینگو به اون اقا دادم …. ۱۰ دقیقه بعد از معامله متوجه شدم ک ماشین ایراد گیریبکس داره …..زنگ زدم طرف زیر بار نرفت صبح شنبه باهاش رفتیم دوتا نمایندگی رسمی گفتن علاوه بر اینکه کیلومتر دستکاری شده گیریبکس ماشین ضربه خورده و ترک داره و باید تعمیر بشه ایا من میتونم با خیار عیب و دستکاری کیلومتر فسخ کنم قرار دادو و پولم و پس بگیرم ؟؟؟؟

  • وکیل پایه یک مهرداد طالبی

   با سلام

   بستکی به قولنامه شما دارد باید با مستندات و مدارک و قولنامه مطالعه شود و بر اساس آن روند حقوقی و شکایت بیان شود . بهتر با مستندات حضوری به یک وکیل مراجعه کنید تا از زیان مالی شما با طرح شکایت جلوگیری شود .

   موفق باشید

 • Avatar

  سلام یه هفته میشه ماشینو فروختم همون روزم سند زدیم الان مشتری زنگ زده میگه ماشین ایراد داره چیزی هم در مورد به شرط بودن خریدش تو قرارداد یا سند نبود الان میتونه معامله رو فسخ کنه؟من پولشو خرج کردم نتونم برگردونم چی میشه؟

  • وکیل پایه یک مهرداد طالبی

   با سلام
   ماشینی که سند خورده که طرح دعوا نداره . خریدار باید قبل از خرید ماشین را بررسی کنید . طرح دعوا و فسخ قرارداد بعد از انتقال سند مفهومی ندارد . شما همه روند قانونی را طی کردید و مشکلی برای شما نخواهد بود به فرض هم که شکایت کند روند قانونی به همین سادگی نیست که ایشان به نتیجه برسد باید چندین برابر خرابی هزینه کند . ناراحت نباشید مشکلی شما را تهدید نخواهد کرد . خودتون انصاف داشته باشید اگه احتمال میدید که قبلا این مشکل بوده مراعات کنید .

   موفق باشید

 • Avatar

  با سلام
  بنده حدود ۱۰ روز پیش یک خودرو مبنی بر سالم بودن خریدم و از طرف فروشنده وکالت تام گرفتم برای سند زدن و تعویض پلاک، تعویض پلاک انجام دادم ولی هنوز سند قطعی نزدم، تازه متوجه شدم که خودرو یک ایراد اساسی داره، آیا میتونم نسبت به فسخ معامله اقدام کنم و شرایط این طرح دعوا را می خواستم بدونم

  • وکیل پایه یک مهرداد طالبی

   با سلام

   شما بایستی قبل از خرید ماشین خود را به یک مکانیک نشون میدادید و با خیال راحت خرید میکردید . در حال حاضر ایشان تمام تعهد خود را انجام داده و شما قسمتی از مسیر را طی کردیده اید . با ایشان صحبت کنید و سعی کنید بدون دادگاه مشکل خود را حل کنید . ایشان همه پول خود را دریافت کرده بستگی به نوع نگارش قولنامه شما دارد . روند حقوقی هزینه خود را دارد .

   موفق باشید

   • Avatar

    با سلام مجدد
    بنده کارشناس هم آوردم و ماشین رو تایید کردن ولی ایراد مورد نظر رو تشخیص ندادن، بر حسب اتفاق یه مکانیک دیگه تونست خیلی اتفاقی متوجه این ایراد اساسی بشه، ضمنا ما اصلا قولنامه ننوشتیم و مستقیما به محضر رفتیم، در هر صورت تشکر ویژه بابت وقتی که گذاشتید می کنم.

 • Avatar

  سلام من یه ماشین خریدم و قبل از کارشناسی پول به حساب طرف واریز نمودم ولی بعد از گذشت سه ساعت و کارشناسی متوجه شدم که ماشین رو خیلی گرون بهم فروخته با توجه به قرارداد دستی که تنظیم نموده ایم آیا میتوانم قرارداد رو فسخ کنم
  در ضمن اظهار نامه مبنی بر فسخ قرارداد در فردای آن روز تنظیم نموده ام.
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید

  • وکیل پایه یک مهرداد طالبی

   با سلام

   شما باید در قرارداد تنظیمی بایستی قید میکردید بعد از نظر کارشناسی و مکانیک خرید را نهایی خواهید کرد و پول پرداخت شد . میتوانید فسخ کنید اگر فرد فروشنده نپذیرید مشکل خواهید داشت بستگی به متن قرارداد دارد . سعی کنید توافق کنید . همیشه قبل از خرید باید روند کارشناسی و مکانیک را طی کنید نه بعد از خرید .

   موفق باشید

 • Avatar

  عرض سلام..اینجانب خودرویی را فروختم..مبایعه نامه هم دردست خریدار است به رای دادگاه خریدار مکلف گردید درتاریخ مشخص در دفترخانه اسناد رسمی تایین شده توسط دادگاه حضور بهم رساند وباپرداخت مابقی ثمن معامله وتصفیه حساب سند به ایشان انتقال یابد..لیکن خریدار نیامد وبنده گواهی عدم حضور خریدار را از دفترخانه دریافت نمودم..باتوجه به اینکه مبایعه نامه پر دست من نیست لیکن رای دادگاه مشخص کرده که خریدار درچه تاریخ ودر کدام دفترخانه حاضر شود..ایا امکان فسخ قرارداد وپس گرفتن خودرو را دارم..باتشکر

  • وکیل پایه یک مهرداد طالبی

   با سلام

   بهتره درخواست خود را از دادگاه پیگیری کنید و در صورت موافقت دادگاه نسبت به توقیف ماشین اقدام کنید .

   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قبول پرونده های طلاق , مهریه, نفقه , جهیزیه , حضانت ,اجرت المثل ,اجاره ,قرارداد , بیع ,تنظیم قرارداد , تنظیم دادخواست , محاسبه مهریه به نرخ روز ,شکایت دیه , شکایت از سازمانهای دولتی , دیوان عدالت , انحصار وراثت , قرارداد صلح ,تنظیم وصیت نامه , هبه ,ابقاع ,عقد , اقاله , معوض و ...
 • رزونامه حمایت
 • حقوق نیوز
 • ایسنا حقوقی
 • اخبار قوه قضاییه
 • خبرگزاری میزان
No items.
نظر سنجی

آیا شرایط اقتصادی فعلی باعث افزایش پرونده های طلاق است ؟

View Results

Loading ... Loading ...
وکیل پایه یک
آمار سایت
 • 3
 • 127
 • 78
 • 445
 • 256
 • 13,210